Wszelkie reakcje alergiczne po użyciu kosmetyków to zjawisko coraz bardziej powszechne. Najczęstsze objawy uczulenia na konkretne składniki w preparatach to świąd, zaczerwienienie, rumień, a nawet wysypka. Osoby z bardzo delikatną skórą często stają przed dylematem wybierając najlepszy sposób depilacji i zadają sobie wiele pytań. Które składniki wosku mogą mnie uczulić? Czy preparaty chemiczne nie wyrządzą mi krzywdy? A może najlepiej postawić na klasyczną maszynkę do golenia? Jeżeli Ty też borykasz się z problemami tego typu – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! 

Reakcja alergiczna na wosk do depilacji

Woskowanie to niezwykle skuteczna metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia. Nic nie jest jednak bez wad, a produkt do depilacji tego typu nie sprawdzi się na każdej skórze. Wiele wosków dostępnych na rynku posiada szereg drażniących substancji, które mogą wywołać niepożądane reakcje. Alergicy powinni uważać przede wszystkim na składniki zawarte w gotowych paskach przeznaczonych na duże powierzchnie na ciele. Większość alergików ma problem z woskiem pszczelim oraz niektórymi substancjami zapachowymi czy barwnikami. 

Warto postawić na całkowicie naturalne rozwiązania, które są zazwyczaj jednymi z najdelikatniejszych dla skóry. Wystarczy skonsultować się w tym temacie z kosmetologiem i dobrać produkt idealnie pod siebie. Alergia nie musi oznaczać bowiem rezygnacji z gładkiego ciała! W ofercie Easy Waxing znajduje się propozycja zabiegu z użyciem wosku rumiankowego, który jest absolutnym numerem jeden na rynku. Wieloletnia receptura, na której podstawie przygotowujemy maź nie zawodzi nawet w ekstremalnych przypadkach. Właściwości łagodzące, przeciwzapalne i antyalergiczne to tylko jedne z wielu zalet wyrobu wykorzystywanego w salonach Easy Waxing. 

Od tego trzymaj się z daleka!

Kremy do depilacji zazwyczaj nie cieszą się dobrą opinią w kręgu kosmetologów. Drażniące składniki potrafią wyrządzić szkody nawet na całkowicie normalnej skórze bez skłonności do wysypki.  Chemiczne środki są na tyle silne, że mobilizują nasz układ odpornościowy do walki. Warto dodać, że związki zawarte w kremach są bardzo rzadko używane w produkcji innych kosmetyków. To zatem wielka niewiadoma dla naszego organizmu. 

Co ciekawe, nie tylko chemia kosmetyczna może nas uczulić. Końcówki tanich depilatorów są często stworzone z metalowych części z dodatkiem niklu, które często wywołują na skórze reakcję alergiczną. 

Złoty środek…

Depilacja laserowa okazuje się bardzo rzadko doprowadzać nasz organizm do niepożądanych reakcji. Prawidłowe parametry urządzenia i dobrze przygotowana skóra uchroni nas od pokrzywek i podrażnień. Ponadto pomoże nam uporać się z wrastającymi włoskami. 

Nieco tańszą opcją, ale równie bezpieczną dla alergików jest cukrowanie. Pasty cukrowe doskonale sprawdzają się na nawet najwrażliwszej i naczynkowej skórze.